تمامی دسته بندی ها

راه اندازی کویل آبگرم

سایت کویل های آبگرم وسایلی هستند که نقش مهمی در سیستم های تهویه مطبوع به ویژه کانال های اسپلیت دارند. این دستگاه مجهز به لوله مارپیچ مسی است که هوای عبوری از گردش آب گرم لوله را گرم می کند. بنابراین به آن کلسپا می گویند. اسپاکویل ها در انواع مختلفی توسط شرکت های ایرانی و خارجی زیادی تولید می شوند و در واقع برای کاهش هزینه برق مصرفی داکت اسپلیت در فصل سرما و تامین هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از مهمترین مزایای کویل های حرارتی کاهش هزینه مصرف انرژی با جایگزینی برق با گاز است. این مشکل منجر به تولید آبگرمکن ، زیرا قیمت گاز بسیار کمتر از هزینه برق مصرفی دستگاه در کشورهایی مانند ایران است. قیمت کویل آب گرم بستگی به مشخصات فنی و شرکت سازنده دارد. در زیر توضیح داده شده است.

راهنمای خرید کویل آب گرم

در هنگام خرید کویل آبگرم اسپلیت داکتی به سایز و ظرفیت داکت اسپلیت توجه کنید، می توانید برای آشنایی بیشتر با کویل آبگرم و خرید آن با مشاور شرکت پارس تهویه مهر ایرانیان با شماره
۰۹۱۲۲۶۱۲۳۵۸ تماس بگیرید.
برای خرید کویل آب گرم باید به عوامل مختلفی توجه کنید از جمله ظرفیت آن، اندازه و شرکت تولید کننده کویل. اندازه کویل هرچه بزرگتر باشد علاوه بر این که ظرفیت آن بیشتر می شود قیمت آن هم افزایش میابد. شما باید با توجه به دستگاه و مکانی که می خواهید از کویل آب گرم استفاده کنید اندازه مورد نظر خود را انتنخاب کنید. کویل آب گرم با عنوان کویل سرمایشی و گرمایشی هم نام برده می شود.

.

مشخصات کویل آب گرم چیست ؟

کویل اسپا از لوله مسی مارپیچ ساخته شده است و همانطور که می دانید (کویل) در زبان انگلیسی به معنی مارپیچ یا کویل است. از آنجایی که آب گرم از میان این لوله های مسی برای تامین هوای گرم سیستم گرمایشی و گرم کردن هوای اطراف آن عبور می کند، به این دستگاه کویل آب گرم می گویند.

جزء اصلی این محصول یک لوله مسی منحنی با باله است. قطر لوله، نحوه چیدمان و چیدمان لوله و تعداد ردیف های لوله، نوع پره ها، ضخامت پره ها و تعداد پره ها در هر سانتی متر الزامات و ویژگی های لوله را تعیین می کند.آب گرم کویل که بر قیمت کویل آب گرم تاثیر می گذارد و باید قبل از خرید کویل آب گرم بررسی شود. این ویژگی ها را در نظر گرفتند.

لوله مسی قطر؛ لوله مسی مورد استفاده برای کویل باید دارای اندازه استاندارد 1/2 اینچ یا 3/8 اینچ باشد.

تعداد خطوط لوله؛ لوله های مسی را می توان به صورت دو ردیفه و سه ردیفه نصب کرد. لوله مسی 3/8 اینچ برای کویل آبگرم سه ردیفه و لوله 1/2 اینچ برای کویل آبگرم دو ردیفه استفاده می شود.

نوع باله؛ پره ها به یک لوله مسی به ضخامت 150 میکرون متصل می شوند و به صورت موجدار و از مس یا آلومینیوم ساخته شده اند. باله های معمولی، بلوفین یا گلدفین نوعی باله گرد هستند که بر خلاف باله های معمولی، بلوفین و گلدفین در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند. سرعت عبور هوا از پره ها در کویل آب گرم بین 400FPM تا 1100FPM می باشد.

تعداد پره ها در هر اینچ لوله؛ در واقع نقش اصلی پره ها در لوله افزایش انتقال حرارت سطحی برای افزایش انتقال حرارت است و تعداد پره ها در هر اینچ لوله مسی می تواند در میزان دما نقش مهمی در این امر ایفا کند.

در این کویل ها محاسبه بر اساس ظرفیت مورد نیاز، محدودیت اندازه، هد پمپ، دبی آب در کویل ها و کاهش فشار در سیکل انجام می شود.واد

 

انواع کویل آب گرم

  • کویل های آب گرم با توجه به تعداد ردیف لوله های مسی به دو ردیفه و سه ردیفه تقسیم می شوند.
  • • سیم پیچ دو ردیفه: این کویل ها شامل دو ردیف لوله مسی استاندارد به ضخامت 1/2 اینچ با پره های معمولی یا پره های آبی با ضخامت 150 میکرون می باشد. باله های آبی نسبت به انواع معمولی در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاومت بیشتری دارند. از کویل های دو ردیفه موجود در ایران می توان به کویل آبگرم ال جی، کویل کیسان، پیشگام پارت، هایسنس اشاره کرد.
  • • کلاف 3 ردیفه: کویل 3 ردیفه از 3 ردیف لوله مسی با اندازه استاندارد 3/8 اینچ و پره هایی به ضخامت 150 میکرون تشکیل شده است. لایه هایی از پره های آلومینیومی به دو طرف مبدل متصل می شوند تا اثر حرارتی بیشتری ایجاد کنند.

کاربرد کویل آب گرم داکت اسپلیت

همانطور که پیشتر گفته شد یکی از موارد استفاده از کویل آب گرم در سیستم داکت اسپلیت است. از آنجایی که این نوع سیستم تهویه مطبوع مجهز به پمپ حرارتی است، برای استفاده در دماهای خیلی پایین مناسب نمی باشد. همچنین پمپ های حرارتی دارای معایبی نظیر استهلاک بالا و هزینه بالای انرژی نیز می باشند که برای مرتفع کردن این اشکالات، نصب کویل آبگرم برای عملکرد بهتر داکت اسپلیت ها در فصول سرد توصیه می شود. بنابراین نصب کوئل آب گرم داکت اسپلیت در مناطقی که دارای آب و هوای سرد هستند به واسطه کاهش هزینه های انرژی، کاهش استهلاک دستگاه و عملکرد بهتر دستگاه می تواند ضرورت یابد.

پیش تر گفته شد که برای بهره گیری از مزایای کویل آب گرم داکت اسپلیت ، آن را جلوی یونیت داخلی داکت اسپلیت قرار می دهند. عملکرد داکت اسپلیت برای تامین هوای گرم در زمستان به این گونه است که گاز گرم شده از یونیت خارجی توسط سیم مسی به داخل یونیت داخلی انتقال می یابد و هوای موجود در یونیت داخلی را گرم کرده و هوای گرم شده توسط فن به محیط انتقال پیدا می کند. عملکرد داکت اسپلیت به این صورت مقرون به صرفه نیست به همین دلیل برای کاهش مصرف انرژی برق از کویل اب گرم استفاده می شود. در این روش کویل ابگرم جلوی یوینت داخلی قرار می گیرد و آب گرم از پکیچ یا شوفاژ خانه به داخل کویل آبگرم وارد می شود و در اثر برخورد هوا با کویل آب گرم ، هوا گرم شده و توسط فن به محیط انتقال می یابد. لازم به ذکر است در صورت نصب کوئل ابگرم بر روی سیستم داکت اسپلیت ظرفیت گرمایشی آن افزایش می یابد.

قیمت کویل آبگرم

قیمت کویل آب گرم بستگی به ظرفیت کویل و سازنده دارد. کویل های اسپا با ظرفیت های 24000، 30000، 36000، 42000، 48000 و 60000 تولید می شوند و هر چه ظرفیت کویل بیشتر باشد قیمت بالاتری نیز دارد. قیمت کویل های ال جی و هایسنس بیش از حد گرم شده از قیمت کویل های پیشگام پارت و کیسان بیشتر است.

 

خرید کویل اب گرم

خرید انواع کویل آب گرم از جمله : کویل آبگرم داکت اسپلیت برای خرید آبگرمکن باید به سایز، ظرفیت و نوع برند آن توجه کرد. هنگام خرید کویل آب گرم داکت اسپلیت باید به اندازه و ظرفیت داکت اسپلیت توجه کرد. برای اطلاع از قیمت و نوع خرید کویل آب گرم می تواند از طریق شماره ۰۹۱۲۲۶۱۲۳۵۸  مشاور مایسا تماس حاصل نماید. کویل آب گرم هایسنس ال جی..


سوالات متداول در خصوص سایت کویل آبگرم

بهترین تولید کننده کویل آب گرم کدام شرکت است؟

بهترین تولید کننده کویل آب گرم شرکت پارس تهویه مهر ایرانیان است که با بیش از یک دهه تجربه بالایی در این زمینه دارد.

قیمت کویل آب گرم چقدر است؟

قیمت کویل آب گرم بسته به ظرفیت آن متفاوت است شما می توانید با مشاوران شرکت پارس تهویه مهرایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی بالا را در اینجا بنویسید :