راهنمای خرید

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا

پیش بینی قیمت طلا ، طلا قرن ها کالای ارزشمندی بوده است. در طول تاریخ ثابت شده است ، طلا به عنوان ارز و نماد ثروت و قدرت مورد استفاده قرار گرفته است. طلا در گورستان ها پیدا شده است ، در کنار بقایای پنهان شده با قدمت 4500 سال قبل از میلاد

این ارزش دیرپا ثبات طلا و جذابیت آن را در طول زمان نشان می دهد. سرمایه گذاران در پیش بینی قیمت طلا ، طلا را یکی از ایمن ترین سرمایه گذاری های تاریخ می دانند که ارزش خود را به سرعت از طریق رکود اقتصادی بازیابی می کنند. قیمت آن اغلب در تضاد با بازار سهام یا نوسانات اقتصادی است.

وقتی اعتماد سرمایه گذاران در بورس و دلار از بین می رود ، قیمت طلا اغلب صعود می کند زیرا سرمایه گذاران عصبی بدنبال مکانی امن برای بیرون آوردن پول نقد از بازار هستند. طلا در مواقع تورم نیز بهشتی است زیرا ارزش خود را بسیار بهتر از دارایی های پشتیبان ارز حفظ می کند که ممکن است از قیمت بالاتری برخوردار شوند ، اما از نظر ارزش افت کنند.

اگر خرید طلا به عنوان سرمایه گذاری ایده خوبی به نظر می رسد ، برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری در طلا مانند خرید سهام یا اوراق قرضه نیست. شما می توانید با خرید سکه های طلا یا شمش های طلا ، از طلا تصرف کنید . شمش طلائی به شکل میله ای است که روی آن مهر شده است. تمبر حاوی سطح خلوص و مقدار طلای موجود در میله است. ارزش شمش یا سکه از محتوای فلزات گرانبها و نه از نادر بودن و شرایط آن ناشی می شود و می تواند در طول روز تغییر کند.

افزایش قیمت طلا  شما می توانید شمش یا سکه را از برخی بانک ها ، فروشندگان ، شرکت های کارگزاری و ضرابخانه ایالات متحده خریداری کنید که از سال 1986 سکه های طلا و شمش برای سرمایه گذاری تولید کرده است.

همچنین می توانید سهام شرکت های استخراج طلا ، قراردادهای آتی طلا ، صندوق های قابل معامله در بورس اوراق بهادار (ETF) و سایر ابزارهای مالی منظم را خریداری کنید. اگر سرمایه گذاران یک ETF با پشتوانه طلا خریداری کنند ، آنها سهام یک طلا را در طلا خریداری می کنند ، اما هیچ ادعایی نسبت به خود طلای فیزیکی ندارند.

سرمایه گذاری در طلا با این ایده که هرگز ارزش خود را از دست نمی دهد ، رویکرد غلطی است. مانند هر سرمایه گذاری یا دارایی مالی ، طلا تحت فشارهای عرضه و تقاضا قرار دارد که باعث نوسان قیمت می شود.

قیمتهای فعلی و تاریخی طلا

سرمایه گذاران باید با بررسی قیمت لحظه ای طلا شروع به کار کنند ، چیزی که در آن لحظه می توان آن را خرید و فروخت. قیمت لحظه ای طلا به ازای هر اونس ، گرم یا کیلو طلا نقل می شود. به عنوان مثال ، در پایان روز جمعه ، 24 آوریل 2020 ، قیمت لحظه ای طلا 1.739.90 دلار در هر اونس ، 55.94 دلار در هر گرم و 55939.04 دلار در هر کیلو بود.

پیش بینی قیمت طلا اگر به قیمت های تاریخی طلا نگاهی بیندازید ، متوجه می شوید که قیمت طلا در دهه 2000 به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در سال 2008 ، قیمت طلا از حدود 720 دلار در هر اونس تا بیش از 1000 دلار در هر اونس متغیر بود. 4  با فرو رفتن بیشتر اقتصاد از رکود اقتصادی ، قیمت طلا به دلیل تمایل و تقاضای سرمایه گذاران در سال 2011 به حدود 1888 دلار رسید. در آوریل سال 2020 ، قیمت طلا اندکی از جایی که تقریباً یک دهه قبل بود ، کاسته شد اما در بحبوحه رکود اقتصادی به عملکرد خوبی ادامه داد.

اتفاق مشابهی در اواخر دهه 1970 رخ داد. پس از افزایش قیمت در دهه 70 ، طلا ، 20 سال آینده را با کاهش ارزش گذراند و قبل از اینکه حدود 2000 بازگردد.   پس از افزایش چشمگیر قیمت طلا ، کاملاً ممکن است یک بار دیگر برای مدت زمان قابل توجهی در حالی که کسل شده ، سرمایه گذاری طلای شما سود یا سود سهام نخواهد داشت.

چه نوعی از طلا برای سرمایه گذاری مناسب شماست؟

طلا انواع مختلفی دارد ، بنابراین ممکن است یکی برای استراتژی سرمایه گذاری شما بهتر از دیگری باشد. شما می توانید سکه های طلای فیزیکی یا شمش خریداری کنید ، اما آنها باید در یک محیط امن ذخیره شوند. این ممکن است شامل پرداخت کارمزد به کارگزار ، بانک یا شرکت دیگر باشد.

یکی از مزایای سرمایه گذاری در طلای فیزیکی این است که ، اگر لازم است سریع آن را نقد کنید ، می توانید. با این حال ، سکه های طلا و شمش ها اغلب با حق بیمه فروخته می شوند و با تخفیف خریداری می شوند ، بنابراین در صورت نیاز به فروش ممکن است قیمت بازار را دریافت نکنید.

سرمایه گذاری در اوراق بهادار طلا مانند سرمایه گذاری در سایر اوراق بهادار است ، به جز اینکه قیمت ها ممکن است با بورس حرکت کنند. به عنوان مثال ، اگر در شرکت های استخراج طلا سرمایه گذاری می کنید ، قیمت سهام ممکن است سلامت مالی شرکت و موقعیت بازار را بیش از قیمت طلا منعکس کند. اگر از آن به عنوان پرچین در برابر خطر استفاده می کنید ، می تواند احساس کاذب امنیتی ایجاد کند.

چه زمانی باید طلا بخرید؟

قیمت طلا افزایش بسیاری از طرفداران طلا معتقدند که این یک محافظ خوب در برابر افزایش قیمت ها است. هر چند واقعیت ها این گفته را تأیید نمی کنند. طلا غالباً یک محافظ بهتر در برابر بحران مالی است ، نه یک پرچین در برابر تورم . در زمان بحران ، قیمت طلا افزایش می یابد. اما در دوره های تورم بالا لزوماً چنین نیست. اگر در افق بحران مالی یا رکود اقتصادی وجود داشته باشد ، خرید خرد طلا عاقلانه است. با این حال ، اگر اقتصاد در دوره تورم بالایی قرار دارد ، تصویب عاقلانه ای ممکن است باشد.

افزایش قیمت طلا ، هنگام سرمایه گذاری برای بازنشستگی ، شما به سرمایه گذاری نیاز دارید که یا درآمد فعلی ایجاد می کند یا از نظر منطقی انتظار می رود ارزش آن افزایش یابد ، بنابراین می توانید آن را در آینده بفروشید و از آن برای اهداف مصرف استفاده کنید. طلا سرمایه گذاری نیست که بتوانید برای هر یک از این اهداف به آن اعتماد کنید. همچنین ، به خاطر داشته باشید که اگر طلا در حساب بازنشستگی مانند IRA داشته باشید ، در صورت تصمیم به فروش آن طلا و پرداخت نقدی ، ممکن است مجازات برای برداشت زودهنگام وجود داشته باشد.

کلام آخر سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری در طلا، اعم از فلز فیزیکی یا اوراق بهادار مربوط به طلا ، تصمیمی پیچیده است و تصمیمی ساده نیست. اگر تصمیم به خرید طلای فیزیکی دارید ، اطمینان حاصل کنید که از نمایندگی معتبر خریداری می کنید. اگر برای حساب بازنشستگی خود طلا می خرید ، باید از دلال برای خرید و قیم برای نگهداری طلای خود استفاده کنید.

به عنوان یک قاعده کلی ، کارشناسان امور مالی اغلب پیشنهاد می کنند که شما بیش از درصد کمی از دارایی های خود را به طلا نداشته باشید. اعتقاد بر این است که این توصیه خوبی است زیرا به عنوان یک بیمه نامه عمل می کند. اگر همه سهام دیگر را در یک سقوط از دست دهید ، طلای شما باید از روندهای تاریخی پیروی کند و ارزش خود را افزایش دهد و شما را از دست دادن همه چیز باز دارد. اما به یاد داشته باشید ، این تضمین شده نیست ، بنابراین در هنگام خرید این فلز گرانبها با احتیاط عمل کنید.

نظرات خود را با فروشگاه مارکت اسکن در میان بگذارید

ما را در فضای مجازی دنبال کنید

امتیاز دهی post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
کد امنیتی بالا را در اینجا بنویسید :